Prowadzenie własnej firmy wymaga także inwestycji w działania marketingowe.

Prowadzenie własnej firmy wymaga także inwestycji w działania marketingowe. Niekiedy są to różnego rodzaju filmiki promocyjne, spoty reklamowe, artykuły w pismach branżowych lub po prostu plakaty informacyjne. Zakres i skuteczność reklamy zawsze zależy od jakości i zaangażowania. Planując inwestycję w reklamę, należy uwzględnić, że jest to inwestycja, której zyski nie będą widoczne od razu. W utrzymaniu się na arenie biznesowej ważne jest również to, aby nawiązywać relację z potencjalnymi klientami. Jest to ważne zarówno pod kątem budowania bazy klientów, ale również do ocieplenia swojego wizerunku. Przydatne w tym zadaniu mogą okazać się gadżety reklamowe m.in. długopisy. Wręczenie tego typu gadżetu w zamian za notes lub wizytówkę, (która prawdopodobnie szybko znajdzie się na dnie szuflady) pozwala obdarowanemu na zachowanie w pamięci przedstawiciela firmy.

Agencje reklamowe chętnie podejmują się zleceń kompleksowych na przygotowanie wielu różnorodnych gadżetów, jednak zawsze należy zastanowić się nad swoimi potrzebami, grupą docelową (czyli do kogo będą skierowane ów gadżety) oraz budżetem. Nie ukrywajmy, działania marketingowe nie należą do tanich rozwiązań, jednak mając świadomość tego, że może to pomóc w rozwoju firmy, warto jest zaplanować na ten cel określone środki. Na szczęście agencje oferują różne modele gadżetów z różnych półek cenowych, wyboru można więc dokonać spośród papierowych długopisów ekologicznych po metalowe z elegancką i wyszukaną oprawą. Dodając do długopisów odpowiedni nadruk lub logo firmy, można mieć pewność, że klient skojarzy produkt z konkretną nazwą.

2 komentarze do “Prowadzenie własnej firmy wymaga także inwestycji w działania marketingowe.

  1. Zawsze uważałem, że drobny gadżet ułatwia przełamanie pierwszych oporów w nawiązaniu kontaktu. Dlatego staram się zawsze posiadać przy sobie coś, co można wręczyć i faktycznie najłatwiej przechowuje się długopisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *